![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 12601376
*
nr 1260 1376
Skål
+ vas, 2 delar, Gefle. Höjd: 9-21
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:09:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 17:54:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
*
Skål
nr 1260 1376
Skål
+ vas, 2 delar, Gefle. Höjd: 9-21
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 17:54:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01